Baskılı Balon

Baskılı Balon

Baskılı balon, üzerinde logo ve çeşitli şekiller basılabilen, yazı, telefon numarası ve bilgiler eklenebilen reklam balonlarıdır.

Baskılı balonlar reklam, tanıtım ve promosyon amaçlı dağıtımlarda kullanılır. Balonun üzerindeki logo, yazı ve resimler ile görsel olarak ilgi çekici hale gelmektedir. Her türlü boyutta hazırlanan baskılı balon türlerinde, istenirse küçük boyutlarda fazla miktarlarda balonlar yapılabilmekte, istenirse büyük boyutta hazırlanabilmekte ve izleyicinin dikkatini bu açıdan çekebilmektedir.

Baskılı balon ile kullanılan reklam türleri için, hem üzerindeki çizim hemde balonun şekli önemlidir. Sadece yuvarlak değil istenilen tarzda kalp şeklinde, oval şekilde veya müşterinin istediği farklı bir şekilde balon yapılabilmekte bu şekilde gönderilmek istenen mesaj daha iyi yerine ulaşabilmektedir.

Baskılı balon, genelde çeşitli markalar, mağazalar, kurumlar, firmalar, siyasi partiler, seçim adayları, tarafından kullanılmaktadır. Baskılı balonlar sadece reklam amacıyla kullanılmaz. Bazı özel günlerde özel olarak sipariş verilmekte veya hazır yapılan baskılı balonlardan alınabilmektedir. Mesela sevgililer günü için kalp şeklindeki üzerinde seni seviyorum yazılı balonlar alınabilir. Bu tarzda farklı bir hediye türü olduğundan daha çok ilgi çekici hale gelmektedir bu balon türleri. Başka bir örnek vermek gerekirse, üzerinde sevgilisinin resminin bulunduğu veya farklı bir resim bulunan bir balonun vermek istediği mesaj ve sağlayacağı etki fazla olmaktadır. Bu açıdan baskılı balonlar son zamanlarda fazla kullanılmaktadır.

Baskılı balon fiyatları ise yapılan balonun büyüklüğüne, şekline, sayısına göre değişmektedir.